تمرینات کیگل(زنان و مردان) » † زوج شاد

بستن

شما عضو سايت نيستيد و يا با اسم کاربري خود وارد نشده ايد. براي عضويت اينجا کليک نماييد.

منوي ابزار
ليست مقالات
پرسش و پاسخ جنسي

عضويت در سايت
همه چيز درباره رابطه جنسي
تصاوير کاربران
نتايح تمام نظرسنجي ها
قوانين سايت
تماس با ما
RSS موضوعي 


پشتیبانی آنلاین
 

اضافه کردن ZojeShad
به لیست یاهومسنجر


چت با ZojeShad

 


حتما بخوانید

فانتزیهای سالم و ناسالم

خطرات پرنوگرافی

خودارضایی در مسیحیت

خطرات خودارضائی

درج سوالات زناشوییارتباط محکمتر

دریافت اتوماتیک مطالب جدید

 جدیدترین مقالات

جديدترين مقالات زوج شاد را در صفحه اول گوگل خود ببينيد

Add to Google Reader or Homepage Add to My AOL Subscribe in podnova

افزودن به علاقمندیها Bookmark and Share


نظر سنجي

بی نظیر
بسیار مفید
مفید
متوسط
بد


آمار سايتلينکستان

» دانلود کتاب مقدس
» فیلم عیسی مسیح
» تماشای TBN انگلیسی
» The Marriage Bed
» لینک دوستان


 براي ورود کليک نماييد 
اطلاعیه زوج شاد

درود بر شما،

به خاطر داشته باشید که شادی عظیم تر آزادی در خداوند نیست. این آزادی به معنای مجوز گناه نیست بلکه به معنای آزادی از قدرت و اسارت گناه است. این آزادی تنها درخداوند میسر میشود چون تنها کسانیکه خود را تسلیم عیسی مسیح میکنند قدرت روح القدس را که قدرتی به مراتب عظیم تر از قدرت گناه را تجربه میکنند. دعا و خوشی ما در این است که شما نیز این قدرت را تجربه کرده و طعم زندگی مقدس را بچشید.

برای مکاتبه با زوج شاد از طریق سایت روی این قسمت کلیک نمایید و یا از طریق یاهو مسنجر با کلیک روی این لینک با ما مکاتبه نمایید.

!-->SpeedBar
† زوج شاد » فعالیتهای جنسی » تمرینات کیگل(زنان و مردان)


تمرینات کیگل(زنان و مردان) | فعالیتهای جنسی

جهت رعايت محدوده سني تنها اعضاء قادر به مشاهده کامل مقالات هستند. [عضويت در سايت]

ارسال اين مطلب به دوستان


تقويت ماهیچه PC
تمرينات كيگل  (Kegel exercises)

تمرینات کیگل روشی است که باعث تقویت عضلات کف لگن (PC) در زنان و مردان میشود.

 عضلات کف لگن کدام است؟

عضلات كف لگن (pelvic floor muscles) تشكـيل يافته است از عضلات (levator ani) و (coccygeus) اين دو عضله به عضله (pubococcygeus) و يا به اختصار PC نيز ناميده ميگردد كه از استخوان شرمگاهي (pubic bone) آغاز و تا استخوان دنبالچه (coccyx) ستون فقرات امتداد يافته است. این عضلات هم در مردان و هم در زنان وجود دارد و عملکرد تقریبا مشابهی نیز داردند.

روشهای شناسایی دقیق ماهیچه PC :

کساني که عضو نيستند ،نمی توانند اینجا را مشاهده کنند. برای عضویت اينجا کليک کنيد.

الف- توقف جریان ادرار در بین راه، میتواند به شما کمک کند که بفهمید از ماهیچه PC ، چه موقع استفاده می کنید . سعی کنید ادرار کردن خود را تا سه بار متوقف کنید تا مطمئن شوید که متوجه مکان این ماهیچه شده اید. (پس از شناسايي عضلات كف لگن مثانه خود را كاملا از ادرار تخليه كنيد تا دچار عفونتهاي مجاري ادراري نگرديد. همچنين اين روش شناسايي را بيش از يكبار در هفته انجام ندهيد.(

ب-  مقعد خود را سفت و منقبض كنيد بطوري كه انگار داريد مدفوع و يا گاز روده خود را كنترل مي كنيد. سپس آن را شل كنيد. اين كار را چندين بار تكرار كنيد. سعي كنيد عضلات باسن را منقبض نسازيد.

وظایف پی سی (ماهیچه های کف لگن) :

ماهیچه کف لگن به عنوان پشتيبان و تكيه گاه اندامهاي لگن (مثانه، راست روده، رحم، مهبل، پيشابراه و پروستات) عمل میکند. عضلات كف لگن اين اندامها را احاطه كرده اند.

انقباضات ریتمیکی که به هنگام اورگاسم (اوج لذت جنسي) در اندام تناسلی تان احساس میکنید در واقع همین عضلات كف لگن هستند كه بطور ريتميك منقبض ميشوند.

حفظ و كنترل اختيار ادرار و مدفوع به عنوان بخشي از اسفنكترهاي ادراري و مقعدي.

كمك به روند زايمان.

 نکاتی برای مردان :

تست قدرت عضلات کف لگن در مردان:

با يك انگشت دست، آلت و كيسه بيضه را بالا بياوريد. سپس يك انگشت دست ديگر را مابين مقعد و كيسه بيضه قرار دهيد. هنگامي كه عضلات PC را منقبض ميسازيد، شما بايد به بالا حركت كردن اين ناحيه را احساس كنيد. چنانچه عضلات قوي نباشند اين ناحيه زياد بالا نيامده و يا بالا آمده و فقط چند ثانيه در بالا باقي مي ماند.

کساني که عضو نيستند ،نمی توانند اینجا را مشاهده کنند. برای عضویت اينجا کليک کنيد.

اگر تست بالا را به موفقیت گذرانده اید تست دیگری که به شما نشان میدهد ماهیچه PC  شما تا چه حد قوی می باشد این است که دستمالی کوچک را روی آلتتان در حالتی که در نعوظ کامل است قرار دهید و ببینید آلتتان توانایی نگه داشتن آن را دارد یا خیر. دقت کنید هیچ زمان به آلتتان فشار مضاعف نیاورید چرا که خطر شکستگی آلت همواره یک آلت برانگیخته را تحریک میکند.


علايم ضعيف بودن عضلات كف لگن مردان
:

عدم توانایی در منقبض نگه داشتن ماهیچه PC  به مدت طولانی / بي اختياري ادرار به هنگام سرفه، عطسه، خنده، بلند كردن اشياء سنگين، تغيير ناگهاني وضعيت بدن و فعاليت هاي شديد جسمي / نياز مبرم و اضطراري براي تخليه مثانه و يا مدفوع / كنترل ضعيف گاز روده هنگام خم شدن و يا بلند كردن اجسام سنگين / انزال زودرس / ارگاسم ضعيف.

دلايل ضعيف شدن عضلات كف لگن در مردان:

جراحي هاي غده پروستات /  زور زدن هاي مداوم حين دفع ادرار و اجابت مزاج ، يبوست مزمن / بلند كردن اشياء سنگين / سرفه هاي مزمن / چاقي و اضافه وزن / فقدان تناسب اندام عمومي / افزايش سن و بي تحركي

 نکاتی برای زنان :

نگرانی و سوال بسیاری از خانمهایی که زایمان طبیعی داشته اند این است که واژن آنها گشادتر از حالت معمول شده است و این امر باعث بروز پاره ای ناخوشنودی ها از طرف شوهر و یا کم شدن اعتماد به نفس خانمها شده است . اگر چه روشهای مختلفی برای تنگ تر کردن واژن وجود دارد ولی هیچ کدام بی عارضه نیست ولی تمرینات کیگل نه تنها عارضه ای ندارد بلکه مزایای متعدد دیگری نیز دارد در بعضی از خانمهایی که زایمان طبیعی داشته اند، ضعف این ماهیچه ها همچنین باعث شده است که به هنگام خنده ، عطسه ، بلند كردن اشياء سنگين، تغيير ناگهاني وضعيت بدن و فعاليت هاي شديد جسمي ، چکه ادرار داشته باشند که طبیعتا بسیار ناراحت کننده خواهد بود. کیگل باعث تقویت عضلات پایینی لگن خاصره و ماهیچه هایی که در هنگام زایمان طبیعی کشیده شده اند ، خواهد شد و این ماهیچه ها در صورت تقویت شدن به شما این قدر را خواهد داد که دهانه واژن را در حین نزدیکی تنگ کرده و رابطه لذت بخشی را برای شوهرتان مهیا کنید البته قبل از اینکه بخواهد این امر برای شوهرتان لذت بخش باشد برای خودتان لذت بیشتری را در پی خواهد داشت زیرا خانمهایی که دارای ماهیچه PC  قوی هستند توانایی کسب لذت جنسی بیشتر یعنی اورگاسم بسیار قوی تر را خواهند داشت زیرا ماهیچه های احاطه کننده اندام تناسلی قوی تر و انعطاف پذیرتر می باشند. واژن تنگتر که توانایی حس کردن محکمتر آلت شوهرتان را دارد ، اعتماد به نفس بیشتر به شما میدهد و طبیعتا تاثیر به سزایی در رسیدن شما به اورگاسم در پی خواهد داشت. البته این تمرینات باعث تنگ تر شده لوله واژن نخواهد شد بلکه فقط ماهیچه های ورودی دهانه واژن را تنگتر خواهد کرد که تا حد بسیار زیادی میتواند برای شوهران رضایت بخش باشد. از طرفی طی این تمرینات با سفت تر شدن کیسه مثانه ، مشکل چکه ادرار نیز حل خواهد شد
.

کساني که عضو نيستند ،نمی توانند اینجا را مشاهده کنند. برای عضویت اينجا کليک کنيد.

تست قدرت عضلات pc در زنان:

يك يا دو انگشت تميز خود را در داخل مهبل قرار دهيد. سپس عضلات pc خود را منقبض سازيد. شما هنگام انقباض اين عضلات بايستي يك احساس فشردگي را بدور انگشتان خود حس كنيد. هر قدر اين فشردگي قوي تر باشد نشان دهنده قویتر بودن عضلات pc شما می باشد

کساني که عضو نيستند ،نمی توانند اینجا را مشاهده کنند. برای عضویت اينجا کليک کنيد.

علايم ضعيف بودن عضلات كف لگن زنان :

عدم توانایی در منقبض نگه داشتن ماهیچه PC  به مدت طولانی / بي اختياري ادرار به هنگام سرفه، عطسه، خنده، بلند كردن اشياء سنگين، تغيير ناگهاني وضعيت بدن و فعاليت هاي شديد جسمي / نياز مبرم و اضطراري براي تخليه مثانه و يا مدفوع / كنترل ضعيف گاز روده هنگام خم شدن و يا بلند كردن اجسام سنگين / دشواري در باقي ماندن تامپون در مهبل / پرولاپس (افتادگي) (prolapse) مثانه، راست روده، رحم، پيشابراه و مهبل / كاهش حس مهبل / ايجاد صدا از مهبل حين نزدیکی (اصطلاحاً هواکشیدن واژن) / ارگاسم ضعيف.

دلايل ضعيف شدن عضلات كف لگن در زنان:

بارداري و زايمان / زور زدن هاي مداوم حين دفع ادرار و اجابت مزاج / يبوست مزمن / بلند كردن اشياء سنگين / سرفه هاي مزمن / چاقي و اضافه وزن / تغيير در سطوح هورموني پس از يائسگي / فقدان تناسب اندام عمومي / افزايش سن و بي تحركي

 مزایای تمرینات کیگل برای زنان و مردان:

ارگاسم قوي تر و لذت بخش تر در هر دو جنس / بهبود جريان خون نواحي تناسلي و افزايش لذت جنسي در هر دو جنس / درمان بي اختياري ادرار / جلوگيري و كمك به درمان  پرولاپس مهبل / بهبود جريان خون به مقعد و مهبل / يكي از اصلي ترين راه درمان انزال زودرس در مردان / كمك به درمان اختلال نعوظ در مردان (احتمالا درصورت ادامه تمرینات ، صبح ها با آلت سفتری از خواب بیدار خواهید شد و در طی رابطه جنسی آلت محکمتری خواهید داشت و جهش بیشتر منی به دلیل انقباضات قوی تر را تجربه خواهید کرد) / جلوگيري از پرولاپس رحمي / تقويت عضلات (cremaster) (عضله اي كه روي كيسه بيضه را پوشانده و وظيفه بالا و پايين بردن كيسه بيضه براي تنظيم درجه حرارت بيضه را بعهده دارد) و اسفنكتر مقعد / تمرین دادن این ماهیچه بطور منظم مدت زمان معاشقه و آمیزش شما را افزایش داده و لذت شما را زیادتر می کند

کیگل و تقویت تحریک پذیری اندام تناسلی زنان :

کساني که عضو نيستند ،نمی توانند اینجا را مشاهده کنند. برای عضویت اينجا کليک کنيد.

این تمرینات سبب میشود که گردش خون در اندام تناسلی زیاد شود و این امر به سلامتی اندام تناسلی شما کمک به سزایی میکند بخصوص خانمهایی که به دلیل خودداری از خودارضایی و متوقف کردن چرخه تمایلات جنسی بدنشان در دوران تجرد، دچار عدم تحریک پذیری اندام تناسلی شده اند ، گردش خون مضاعف در اندام تناسلی میتواند در احیاء تحریک پذیری کولیتوریس و نقطه جی و تمامی نواحی تناسلی بسیار موثر باشد. بنابراین به دختران مجردی که دچار عدم تحریک پذیری اندام تناسلی شده اند نیز توصیه میکنیم قبل از اینکه ازدواج کنند با استفاده از این تمرینات ، بخشی از عدم تحریک پذیری اندام تناسلی خود را درمان نمایند.

 نحوه انجام تمرينات كِيگل:

الف - انقباضات پایدار :

عضلات مقعد و پيشابراه (همان عضلات ( pc را همزمان با يكديگر منقبض كرده و بسمت داخل و بالا آوريد. اين انقباضات را به مدت 5 ثانيه حفظ كرده و سپس عضلات را شل كنيد. پس از اينكه موفق شديد انقباضات را تا 5 ثانيه حفظ كنيد اين مدت را به 10 ثانيه افزايش دهيد. اين انقباضات و شل كردن ها تكرار كنيد. در ضمن بايستي بين هر انقباض 10 ثانيه به عضلات كف لگن استراحت دهيد. تا 10 مرتبه اين سيكل را تكرار كنيد.

ب - انقباضات مقطع و سریع:

اكنون 5 تا 10 بار عضلات كف لگن را بطور سريع، قوي و كوتاه منقبض سازيد. 10ثانيه استراحت كرده و مجددا اين انقباضات را تكرار كنيد. اين روال را (انقباضات كند و سريع) را 4 تا 5 مرتبه در روز تمرين كنيد.

ج - تمرین در حین نزدیکی :

مدتی بعد از شروع تمرینات این تمرین را نیز اضافه نمایید، در حین نزدیکی، آلت خود را بدون حرکت درون واژن همسرتان نگهدارید . بجای اینکه مثل همیشه خود را عقب و جلو ببرید، اینبار هم شما و هم همسرتان فقط ماهیچه PC را جمع و آزاد کنید.

 حين انجام تمرينات نكات زير را رعايت كنيد:

نفس خود را حبس نكنيد.

عوض انقباض و بالا آوردن عضلات، آن را بسمت پايين فشار ندهيد (گويي در حال دفع ادرار و مدفوع ميباشيد)

عضلات باسن، ران و شكم را سفت و منقبض نكنيد و بجز ماهیچه PC  ماهیچه های دیگر را آزاد بگذارید.

پاها را به يكديگر نفشاريد.

نكته: تمرينات كِيگل را هنگام ادرار كردن انجام ندهيد چراكه ممکن است دچار عفونتهاي مجاري ادراري شوید.

نکات ديگری که براي حفظ سلامتي عضلات كف لگن لازم است:

از بلند كردن اشياء سنگين خودداري ورزيد / از زور زدن هنگام دفع ادرار و اجابت مزاج بپرهيزيد / وزن خود را كنترل كنيد / بيماريهاي مزمني كه باعث سرفه كردن شما ميشوند را درمان كنيد / از بي تحركي اجتناب ورزيده و بطور منظم ورزش كنيد.

حداقل بايد 15 هفته تمرينات را بطور مستمر انجام داد تا بتوان تغييرات ايجاد شده را مشاهده كرد. تمرینات کیگل مثل همه تکنیکهای وزنه برداری و بدنسازی برای تاثیر به زمان نیاز خواهد داشت اما مطمئن باشید نتیجه بخش خواهد بود.ماهیچه های لگن همچون هر ماهیچه دیگری تمام عمر نیاز به تقویت دارند و هر زمان آنرا به حال خود رها کنید طبیعتا ضعیف خواهد شد. هیچ ورزشی همچون تمرینات کیگل بی دردسر و

کساني که عضو نيستند ،نمی توانند اینجا را مشاهده کنند. برای عضویت اينجا کليک کنيد.
بی هزینه و راحت نیست اما اگر بخواهید برایتان هزینه داشته باشد وسایلی همچون میله های هالتر واژن یا مخروط واژن، کیگل پرو، پلویکسایزر، محرکهای الکتریکی یا نیوکنترل و ... وجود دارد که از طریق سکس شاپ یا ممکن است داروخانه قابل تهیه باشد و میتواند در تقویت ماهیچه  PCموثر باشد. (در صورتی که نیاز به اطلاعات بیشتر در این زمینه دارید برایمان بنویسید تا در مقاله ای جداگانه توضیح بدهیم.) همچنین برای کسانی که با پیگیری کامل نتیجه قابل قبول نمیگیرند (که البته نادر است) باید به پزشک مراجعه کنند و ممکن است در این شرایط روشهای دیگری همچون جراحی لیزری پیشنهاد شود.

 به نظر ما همه نیاز به این تمرین را دارند حتی اگر الان ماهیچه PC شما قوی می باشد بازهم جهت ارتقاء سلامت جنسی و عمومی خود و پیشگیری از ضعف ماهیچه های لگن و کسب لذت بیشتر خود و همسرتان این تمرینات را ادامه بدهید.

در خداوند دائما شاد باشید و باز میگویم شاد باشد. فیلیپیان 4:4

زوج شاد
 
منابع: زوج شاد / مردمان/ healthcentral.com / AskMen.com

 

« انتشار مطالب زوج شاد با ذکر منبع مجاز مي باشد »

♀†♂ جهت بررسي بيشتر اين موضوع در اين قسمت کليک نماييد ♀†♂


ارسال اين مطلب به دوستان

کساني که اين مطلب برايشان مفيد بوده است :
reza, maryam, love, ketabi, SaMi_InF, 31681961امتياز دادن به اين مطلب
16تگ هاي اين مطلب: تمرینات کیگل, تقویت جنسی, سلامت جنسی, زنان, مردان, اندام تناسلی, ارگاسم, ارگاسم مردان, ارگاسم زنان, زود انزالی, اختلال نعوظ, رابطه جنسی, سردی جنسی کلمات جستجو شده: تمرینات کیگل,تقویت جنسی,سلامت جنسی,زنانه,مردانه,اندام تناسلی,اورگاسم,اورگاسم مردانه,اورگاسم زنانه,زود انزالی,اختلال نعوظ,رابطه جنسی,سردی جنسی,کتاب مقدس,عیسی مسیح,عیسی,انجیل,انزال,نعوظ,نعوذ,نعوز,آلت تناسلی,منی,آب منی,اب منی,واژن,مهبل,کولیتوریس,نقطه جی,جی اسپات,g-spot,g_spot,gspot,colitoris.
بازديدکنندگان عضو سايت: (998)

ورود به صفحه اصلي سايتمطلب قبلي                                                                                                                                مطلب بعدي


مطالب مرتبط :
 • وولودینیا ، سوزش و درد فرج
 • مريخيها و ونوسيها در اتاق خواب(فصل 3)
 • رويارویی با همجنس بازی خودم
 • مرد برتر است یا زن
 • مریخیها و ونوسیها در اتاق خواب(فصل 4)
 • مریخیها و ونوسیها در اتاق خواب(فصل 2)
 • مریخیها و ونوسیها در اتاق خواب(فصل 1)
 • اعتقادنامه زوج شاد -اعتقادنامه نیقیه
 • مرجع کامل درمان زودانزالی (انزال زودرس)
 • نامزدی و ازدواج مسیحی
 • پاسخ به توجیحات همجنس گرایان
 • واژینیسموس (درد واژن هنگام نزدیکی)
 • نقطه جی
 • چرا زنان بعد از ازدواج چاق میشوند؟
 • تفاوت انزال و ارگاسم و اهمیت آن • ارسال اين مطلب به:

  ارسال لینک برای دوستان از طریق یاهو مسنجر افزودن به علایق گوگل افزودن به کلوب 100 درجه افزودن به دیگ افزودن به خوشمزه افزودن به فرندفید افزودن به بالاترین افزودن به مهندس افزدون به دنباله

  | بازديدها: 13270 | نويسنده : zojeshad | تاريخ: 30 دي 1387 | نظرات (0) | چاپ  ارسال نظر  آخرین مطالب ارسال شده به تالارهای گفتگو (انجمنها)
  « قبل         بعد »

      

  منوي کاربري
   
  نام:
  كلمه عبور:
   
   


  کلام حکمت
   

  آیات اتفاقی از کتاب مقدس:

  زن نیکو سیرت عزّت را نگاه میدارد، چنانکه زورآوران دولت را محافظت مینمایند. امثال سلیمان 11: 16

   


  حستحوی گوگل
   

  Google

   


  مطالب برتر

  » دعا در حین نزدیکی
  » خودارضایی
  » اشکال پرنوگرافی
  » نجاست-غسل
  » محبت خدا
  » کیفیت ارضاء جنسی
  » نامزدی مسیحی
  » ویتامین های جنسی
  » درمان زودانزالی
  » تمرینات کیگل
  » اعتقادنامه نیقیه
  » معاینات ضروری زنان
  » همجنسگرایی
  » زندگینامه عیسی مسیح
  » تجاوز و ازدواج اجباری
  » تجربه یک دختر مسیحی
  » سلامت و مسئولیت جنسی مسیحی
  » اوج لذت زناشویی
  » فانتزی سکس
  » کتابخانۀ مسیحی
  » خود را بسنجید  عضويت سريع

  نام کاربري:

  کلمه عبور:

  تکرار کلمه عبور:

  ايميل:

  کد امنيتي:
  کد:
  برچسب های مطالب

  اختلافات زناشویی, اختلالات جنسی, ارگاسم, ارگاسم زنان, ارگاسم مردان, اسارت, ازدواج, انجیل, انزال, اندام تناسلی, خودارضایی, رابطه جنسی, روانشناسی, سلامت جنسی, سلامتی, زنا, زناشویی, زنان, زود انزالی, شفا, طرح خدا, عیسی مسیح, تجاوز, تحریک, تقدس, تقویت جنسی, تفاوت مرد و زن, تمایلات جنسی, توبه, محبت, مردان, مریخی و ونوسی, منی, نجات, نقطه جی, وزن, پرنوگرافی, کتاب مقدس, گناه

  نمايش تمامي تگ ها

   

   

  Copyright 2008-2009 By: Zoje Shad